Eindelijk was het zover en kon de opa en oma viering gevierd worden. Een viering die voor de corona al op de planning stond kon doorgaan. Zondag 29 januari was de dagkapel in Geesteren vol. Alle stoelen waren bezet door vaders en moeders en de opa’s en oma’s die mee waren gekomen. Vele kinderen van de Kinder- en Jeugdkerk hadden hun opa en of oma meegenomen. De opa’s en oma’s mochten ervaren hoe wij met gezinnen, met kinderen vieren.

Vol trots begonnen de kinderen van ons kinderkerkkoor te zingen met ons eigen welkomstlied wij zijn samen Kinderkerk. Aan het begin werden de kaarsen van de Kinder- en Jeugdkerk ontstoken en er was een speciale opa en oma kaars, deze kaars werd ontstoken voor de opa’s en oma’s die niet aanwezig konden zijn of waren overleden.

Centraal stond het Bijbelverhaal ‘de storm op het meer’ Dit verhaal werd nagespeeld, velen kregen een rol in het verhaal. Er moest een boot gemaakt worden van hout, daarvoor werden takjes gebruikt, Jezus moest in de boot en er moesten leerlingen in de boot. Bij een storm hoort wind, hoort regen, gedonder er kwamen van allerlei attributen aan te pas om het verhaal te kunnen spelen, van een waterpistool tot aan flessen met rijst. De wind werd door degenen geblazen die in de dagkapel zaten, het ging er hard waaien. Zo werd het verhaal door Colinda verteld en hadden velen een rol in het verhaal. Het verhaal ging over vertrouwen hebben, kort werd met kinderen daarover gesproken. Er was collecte voor een goed doel, in een kring werd samen het Onze Vader gebeden en Hein en Maartje gingen voor in een kort slotgebed. Aansluitend was er koffie, thee, ranja en lekkere koekjes en werd er nagepraat. De opa’s en oma’s weten nu hoe wij bij de Kinder- en Jeugdkerk vieren, ze weten voortaan waar de kleinkinderen het over hebben als ze vertellen over hun Kinder- en Jeugdkerk.

Wat staat er op de planning: de Jeugdkerk organiseert op zondag 19 maart de geloofspuzzeltocht voor gezinnen in Langeveen. De Kinderkerk organiseert palmpaasstokken maken op zondag 2 april in de Hüve in Tubbergen. Informatie daarover volgt via de sociale media, parochiebladen en op en rond de Essen.

Voor informatie over de Kinder- en Jeugdkerk kunt u contact opnemen met Diaken Bert Huitink b.huitink@hpancratius.nl