De legende van Sint-Maarten: delen van warmte

Op 11 november gedenken we Sint-Maarten. Een heilige die ons in contact kan brengen met de gaven die God ons heeft gegeven. Wij willen graag de legende van hem met u delen:
Maarten was de zoon van een zeer rijk koopman, hij was officier in het Romeinse leger.
Op een koude mistige dag reed hij met een groep soldaten in draf naar de stad Amiens.
Het was de bedoeling, voor het donker binnen de stadsmuren te zijn.
Toen ze bij de grote stadspoort aankwamen, trad er plotseling een gedaante uit het schemerdonker naar voren.
Het was een bedelaar die, slechts in lompen gehuld en bibberend van de kou, vroeg om een aalmoes.
Maarten, de jonge officier van de groep, hield zijn paard in en hoewel hij op dat moment geen stuiver op zak had, was hij zo ontdaan over de armoede van de man, dat hij afsteeg en dacht: wat kan ik voor deze man doen?
Ineens trok hij zijn zwaard, sneed zijn rode mantel in twee stukken en gaf een stuk aan de bedelaar, hoewel zijn kameraden hem erom uitlachten.
’s Nachts kreeg hij een droom, waarin Christus verscheen, gekleed in de helft van zijn mantel, terwijl hij tot de engelen die bij hem waren zei: “Zie dit is Maarten, die mij gekleed heeft.”
Die droom maakte diepe indruk op Maarten en hij voelde zich geroepen vanaf dat ogenblik Christus te dienen.
Hij liet zich dopen en trad zo gauw als bij, maar kon uit de dienst van de keizer. Zo werkte hij met goedheid, liefde en opoffering onder de mensen en velen volgden zijn voorbeeld.
Dank aan allen die net zoals Sint-Maarten goed zijn voor hun naasten en zo Gods liefde doorgeven!