Het licht van Kerstmis in ons

Wij zijn op weg naar Kerstmis. Het feest van het licht in het donker. We versieren onze tuinen en straten met vele brandende lampjes. Wij mensen houden van het licht. Maar bereikt dit feest ook ons hart?

Het licht van de wereld wordt verduisterd door de zinloze oorlogen en de vele onschuldigen die daar het slachtoffer van zijn. Door de zorgelijke situatie waarin veel landen in het zuiden van de wereld zich bevinden. Maar ook in ons land loopt niet alles goed. De verdeeldheid in de politiek, de spanningen tussen mensen, de eenzaamheid van velen. Kunnen wij nog hoop hebben en perspectief blijven zien?

Kerstmis geeft daar het antwoord op. God schonk ons zijn Zoon om ons licht te brengen in het donker. Een kwetsbaar mensenkind dat met zijn komst de wereld op zijn kop zette. Het gaat niet om de machtigen en groten der aarde. Het gaat om gewone mensen zoals u en ik. Die zich in deze wereld soms net zo kwetsbaar voelen als dat kleine Kind.

Dit Kind weet de weg naar ons hart te vinden. Hij laat ons thuiskomen bij onszelf en elkaar. Hij doet alle wanhoop wegsmelten en laat voelen dat wij ertoe doen en dat we tot veel in staat zijn. Zijn licht brandt in vele harten. Zo denk ik aan een cliënt van Aveleijn die in de bijzondere Kerstviering van vorig jaar Maria was. Zij zat volledig in haar rol en liet stralend het kindje Jezus zien aan iedereen. En na afloop bij de koffie vroeg ze mij of ik naar één van de begeleiders wilde gaan om haar te steunen. Omdat ze een zieke zoon had. Wat bijzonder dat ze er oog voor had!

Ik denk aan mensen die ziek of eenzaam zijn in de parochie, maar altijd vriendelijk en attent zijn naar hun medemensen. Ik denk aan alle vrijwilligers in onze parochie, die in hun vrije tijd altijd klaar staan, ook al komt het niet altijd uit.
Maar die dit met overtuiging doen, omdat ze er een rijker mens van worden.

God is mens geworden in Jezus. God kan ook mens worden in ons.

Dat zijn licht mag branden in onze harten. Dat wij het licht uit mogen dragen naar elkaar. Dan zullen we voelen dat Hij met ons is. Dan wordt Hij opnieuw geboren in ons. Dat het zo moge zijn!

Mede namens pastoor Hermens wens ik u alvast een Zalig Kerstmis!

Hartelijke groet,

Pastoraal werker Christianne Saris